Negativt antal notiser
Ibland när jag återvänder till datorn, kanske efter att ha varit aktiv på andra enheter, så har jag ett negativt antal notiser.
Det är absolut inget problem och jag är ju ändå glad att de håller sig inom Z och inte drar iväg till I eller C.
Någon annan som uppmärksammat detta?
Fick också några skumma notiser idag...
Ja, detta är en bugg som vi har uppmärksammat oss moderatorer sinsemellan några gånger tidigare.
Det händer mig ibland när jag har flera PA-flikar öppna samtidigt. För mig försvinner de alltid när jag uppdaterar sidan eller går till någon annan tråd, så jag har mest fnissat lite åt det. Men om det stör kan vi såklart be om att webbyrån åtgärdar buggen. :)
Smutstvätt skrev:Det händer mig ibland när jag har flera PA-flikar öppna samtidigt. För mig försvinner de alltid när jag uppdaterar sidan eller går till någon annan tråd, så jag har mest fnissat lite åt det. Men om det stör kan vi såklart be om att webbyrån åtgärdar buggen. :)
Stör? Knappast. Underhållande? Jovars. Prioriterat? Njae, det får de som äger backloggen avgöra.
En F5 funkar för mig, men ville mest rapportera.
Det är bra att du säger till! 🥰
Smutstvätt skrev:Det är bra att du säger till! 🥰
Hade FB eller Insta haft -2 nya notiser vore det en sak och säkert fixat innan många märkte. På PA ... Orka.